Makab Group Makab Group

Support och utbildning

Vi ger snabb, kunnig support och erbjuder utbildning så att tekniken används på bästa sätt.

AnvändarutbildningFjärrsupportSnabb hjälp

Ni får ett komplett stöd som gör att era medarbetare verkligen kommer igång med mötesteknikens alla delar — från att boka och starta ett möte till att dela skärm och använda whiteboards. Det handlar inte bara om att utrustningen fungerar, utan om att alla i teamet känner sig trygga med att använda den.

Makab anpassar utbildningen efter er verksamhet och era användares faktiska vardag — inte en generell genomgång utan ett upplägg som utgår från hur ni arbetar. Onboardingen sker i era egna lokaler eller digitalt, och supporten finns nära till hands när frågor dyker upp längre fram.

Med rätt introduktion från start slipper ni tappade timmar på att lista ut saker på egen hand eller undvika utrustning av rädsla för att göra fel. Medarbetarna kan fokusera på mötet — inte på tekniken.

Vill ni veta mer?

Berätta om er verksamhet så hjälper vi er hitta rätt upplägg.